Şunu ara:

Türkiye Geneli, Sakarya ve Karasu Haberleri

https://www.facebook.com/sakaryatelevizyon<<< Sakarya Sosyal Medya Haberlerini Tıkla Gör

https://www.facebook.com/karasutelevizyonu <<< Karasu Sosyal Medya Haberlerini Tıkla Gör

https://twitter.com/karasuportal <<< Karasu Sosyal Medya Haberlerini Tıkla Gör

https://medyabar.com/ <<< Sakarya ve Karasu Haberlerini Tıkla Gör

https://www.msn.com <<< Türkiye Geneli, Sakarya ve Karasu Haberlerini Tıkla Gör

Karasu Sponsor Firmalarımız Gibi, Sizde Bu sayfada yer almak için, Karasu Firma Haberlerinizi ve Firma Basın Bültenlerini, basinbulteni99@gmail.com Basın iletişim birimimize iletebilirsiniz.

.

Oda başkanından 65 yaş üstüne veryansın: “Otobüs yerine camiye koşsalar öbür tarafa yatırım yaparlar” https://medyabar.com/haber

65 YAŞ ULAŞIM UYGULAMASINA, BAKAN’DAN UYGULAMA DEVAM EDECEK AÇIKLAMASI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın şehir içi toplu taşıma imkanlarından ücretsiz bir biçimde yararlanabilmeleri için gereken desteği sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Özel Halk Otobüsleri Birliği’nin her ayın sadece 1’i ile 4’ü arası ücretsiz yolcu taşıma kararının kanuna aykırı olduğunu söyledi.

Bakan Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, ücretsiz seyahat hakkından yararlanan 65 yaş ve üzeri yaşlılar ile yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşların şehir içi toplu taşımada ücretsiz taşınmasının kanunla düzenlendiğini belirtti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, engelli ve yaşlı vatandaşları ücretsiz taşıyan şehir içi özel halk otobüsü ve deniz ulaşım aracı sahiplerine yapılan aylık gelir desteği ödemelerinin 1 Temmuz 2023 itibarıyla yüzde 50 artırıldığını anımsatan Göktaş, şunları kaydetti:

2015 yılından beri sürdürüldüğünü belirterek, ayın 1’i ile 4’ü arası ücretsiz yolcu taşıma kararının kanuna aykırı olduğunu ifade etti.

DİKKAT: 65 Yaş üstü büyüklerimize Devlet bir imkan sunuyor kime ne, ülkemize şu veya bu şekilde 65 Yaş üstü büyüklerimiz katkı vermişlerdir.

“Sizin bizim hepimizin büyükleri onlar” zaten kısıtlı imkanlarla yaşam sürüyorlar. zaten halk minibüs ve otobüsleri kaba davranıyorlar iyi davranmıyorlar, şimdide Kanunsuz olarak ayda 1-4. gün taşırız diyorlar.

65 Yaş üstü büyüklerimiz genelde bu araçları hastanenin verdiği randevu gününe göre genelde kullanıyorlar olamaz mı? Zaten Emeklilerimiz “bize emek veren büyüklerimiz” gelişmiş ülke insanı gibi dört dörtlük yaşamıyorlar.

Ha şu olabilir ayda herhangi gün 2 veya 3 gün kullanmaları olabilir, yani bu günlerin dışında kullanmasınlar, yani Ayda 3 gün kullanmaları olabilir, mantıklı olan bu uygundur.

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği, özel halk otobüslerinin her ayın 1’i ile 4’ü arasında ücretsiz yolcu taşıyacağını açıklamıştı.

Yani ayın 1 veya 4ü mantıksız.